43 interwencje z powodu wichury

- W związku z silnym wiatrem, jaki mieliśmy okazję odczuć w ciągu ostatniej doby jednostki ochrony przeciwpożarowej z naszego powiatu interweniowały 43 razy. Większość zdarzeń dotyczyła połamanych drzew (31 zdarzeń) - informuje rzecznik ciechanowskiej straży. 

KP PSP otrzymała  również 8 informacji dotyczących uszkodzonych dachów, 2 zdarzenia związane z przewróconymi garażami blaszanymi oraz jedną zerwaną linię energetyczną i zdarzenie w którym doszło do zwarcia instalacji elektrycznej. Na skutek tych zdarzeń nikt nie został poszkodowany.

- W wyniku  silnie wiejących wiatrów uczestniczyliśmy w trzech zdarzeniach na terenie miasta Glinojeck - informuje OSP w Glinojecku. 
Pierwszy zastęp wyjechał o 17:24 do przewróconych garaży na osiedlu przy ulicy Południowej. Garaże spadły na samochód. Naszym zadaniem było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz rozebranie garaży za pomocą narzędzi, piły do stali i kluczy. Rozebrane elementy zostały zabrane przez właścicieli.
Podczas działań przy pierwszym zdarzeniu drugi zastęp  został zadysponowany do drzewa przechylającego się na budynek mieszkalny. Za pomocą piły łańcuchowej usunęliśmy drzewo i udaliśmy się do pomocy zastępowi z OSP Szyjki, działającemu przy ulicy Parkowej, gdzie uszkodzony został budynek na obiekcie sportowym. Po zakończeniu działań dołączył do działań przy rozbiórce garaży. 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl