ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Autem z promilami, rowerem z promilami...

zdjęcie ilustracyjne

Dwóch kierowców z ponad 1,5 promila zatrzymali w weekend ciechanowscy policjanci. Jeden prowadził auto, drugi zaś rower.

W piątek (14 czerwca) na ulicy Zamkowej w Ciechanowie kierujący samochodem ford stracił panowanie nad pojazdem zjechał do rowu i uderzył w przepust drogowy. 

- Samochodem kierował 60-letni mieszkaniec Ciechanowa. Mężczyźnie została udzielona pomoc przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia wyczuli od mężczyzny alkohol, badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila w jego organizmie. 60-late spędził noc w policyjnym areszcie, po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty – przekazała nadkom. Jolanta Bym.

Dzień później funkcjonariusze z Posterunku Policji w Glinojecku w miejscowości Sulerzyż zatrzymali 49-letniego rowerzystę. Badanie alkomatem 49-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego wykazało prawie również ponad 1,5 promila alkoholu.

Obu kierowcom grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata oraz wysoka kara pieniężna. 

- Kierowanie w stanie nietrzeźwości rowerem to wykroczenie za które grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych – dodaje policja.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment