Chcesz zostać policjantem? Sprawdź jak wyglądają testy w 2022 roku!
Jeśli długofalowa praca w Policji od zawsze była Twoim największym marzeniem - masz szansę spełnić na ich spełnienie. Każdego roku do Policji próbuje przystąpić kilkadziesiąt tysięcy kandydatów. Nie jest to tak proste w praktyce jak wielu niezwiązanym ze środowiskiem zawodowym Policji się wydaje.
Jeśli długofalowa praca w Policji od zawsze była Twoim największym marzeniem - masz szansę spełnić na ich spełnienie. Każdego roku do Policji próbuje przystąpić kilkadziesiąt tysięcy kandydatów. Nie jest to tak proste w praktyce jak wielu niezwiązanym ze środowiskiem zawodowym Policji się wydaje. Aby rozpocząć karierę w Policji, trzeba przejść wieloetapowe testy policyjne, zarówno pod kątem psychologicznym jak i fizycznym. Wiele zadań wymaga specyficznego podejścia i może zaskoczyć nawet najbardziej otwartych, kreatywnych i myślących analitycznie kandydatów. Jak prezentują się testy do Policji w 2022 roku? Sprawdź, a może szansa uśmiechnie się właśnie do Ciebie!
Test do Policji 2022 - pierwszy etap
Na wszystkich kandydatów do pracy w Policji czeka wymagająca droga do przejścia. Cała procedura egzaminacyjna zaczyna się od testu sprawności fizycznej. Wykonuje się na czas specyficzne rodzaje ćwiczeń. O dopuszczalnym poziomie sprawności zaświadczy osiągnięty czas wykonywania ćwiczeń. Pod okiem specjalistów trzeba wykonać przewroty w przód i w tył, bieg wahadłowy, rzut piłka lekarską, tzw. "brzuszki", ćwiczenia przy użyciu skrzyni. Bardzo ważnym i często decydującym o przejściu do dalszych etapów jest tzw. "bieg z manekinem", który oprócz właściwości siły fizycznej odsłania w kandydatach stopień poziomu posiadanej empatii. Na wykonanie tego wszystkiego mamy jedynie niecałe 1,5 minuty. Kryteria oceny dla kobiet i mężczyzn są jednakowe.
Testy policyjne- drugi etap
Kolejny etap testu dotyczy wiedzy ogólnej z zakresu historii Policji. Tutaj musimy wykazać się od strony intelektualnej, a także intuicyjnej. 40 pytań, 4 odpowiedzi do wyboru, jeden punkt za każdą prawidłową odpowiedź. Pytania dotyczą środowiska zawodowego Policji od strony codziennych obowiązków, a także dotykają zagadnień ściśle związanych z obowiązującym prawem.
Test psychologiczny do Policji
To trzecia i najbardziej podchwytliwa część całej procedury. Często zaskakujące pytania mają sprawdzić typ osobowości danego kandydata, jago odporność na stres i zdolność do adaptowania się w nawet najbardziej zaskakujących sytuacjach. Tutaj nie ma zbyt dużych szans na przywdziewanie masek, by się przypodobać komisji. Nasze naturalne zachowanie powie o nas całą, nierzadko gorzką prawdę. Testy psychologiczne wykazać mogą brak lub występowanie chorób o podłożu nerwowym lub psychicznym. Stanowią także pewnego rodzaju podsumowanie kondycji intelektualnej kandydatów.
Ostatni etap - rozmowa kwalifikacyjna
Ci, którzy dotrą do ostatniego etapu, niezależnie od tego, czy zakończy się on sukcesem, czy też nie, już mogą mówić o wielkim szczęściu. Rozmowę przeprowadza Komisja Policji wraz z Komisją Lekarską. Z pozoru padają pytania o sprawy dość prozaiczne - dlaczego chcemy pracować w Policji, ile chcemy zarabiać, jakie stanowisko nas interesuje, itp. Wyczerpujące, elokwentne odpowiedzi mogą znacznie podwyższyć status kandydata na liście chętnych do stania się policjantem zawodowym. W przygotowaniach do testów w Policji bardzo pomagają wszelkie odmiany ćwiczeń z serii MultiSelect. Wszyscy, którzy chcą w 2022 roku egzaminy do Policji zakończyć sukcesem, koniecznie powinni z takich gotowych, przykładowych testów korzystać. To jedno z lepszych źródeł informacji na temat pracy w Policji.
Komentarze obsługiwane przez CComment