Koncerty dla Ukrainy - Ciechanów i Płońsk

Pomoc Ukrainie nadal jest bardzo potrzebna. Na wschód płyną kolejne dary czy to w formie finansowej czy darów rzeczowych. Swoją cegiełkę postanowiły dołączyć dwie instytucje kulturalne z północnego Mazowsza. W maju odbędą się bowiem dwa koncerty, a część dochodu ze sprzedaży biletów zostanie przekazana dla Ukrainy.

Na scenach wystąpi wyjątkowa orkiestra, prosto z Ukrainy – Queens Orchestra, która składa się z samych kobiet. Koncerty „Uwierz w Ukrainę” odbędą się w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku (16 maja) i w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie (18 maja).

„Queens Orchestra to projekt-sensacja w świecie muzyki. Na scenie są tylko dziewczyny. 17 muzyków grających na 20 instrumentach. Miniatura dużej orkiestry symfonicznej, która nie ustępuje jej brzmieniem, repertuarem czy emocjami” – możemy przeczytać na stronie QO. Te wyjątkowe koncerty to okazja by w nowym brzmieniu usłyszeć znane już dobrze melodie. To pierwsza i jedyna kobieca orkiestra, w której muzycy w swoim repertuarze mają ponad 100 utworów, a do tego są one aranżowane w różnych stylach – od klasycznych przebojów po jazz, rock i oryginalne kompozycje. Założycielką i dyrygentką orkiestry jest Oleksandra Korobka – Queens Orchestra to nie tylko orkiestra. To cały projekt z własną filozofią, żywymi obrazami, własnym oryginalnym dźwiękiem. W ten sposób ujrzałam dla siebie nową stronę w muzyce ukraińskiej - estetyczną, budzącą emocje, zarówno w pięknie brzmieniowym, jak i wizualnym – opowiada o autorskim projekcie.

Bilety w cenie 80/85 zł są dostępne za pośrednictwem stron organizatorów z Ciechanowa: pckisz.pl i bilety24.pl oraz mckplonsk.pl. 20% z dochodu ze sprzedaży biletów zostanie przekazane na pomoc Ukrainie.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl