Pijani za kierownicą

Jazda pod wpływem alkoholu, przekroczenie dozwolonej prędkości czy kierowanie pojazdem bez uprawnień to tylko nieliczne naruszenia przepisów, na które funkcjonariusze ciechanowskiej komendy zwracają uwagę. W ostatnich dniach zatrzymali oni kilku takich kierowców. 

2 kwietnia policjanci z Posterunku Policji w Glinojecku w miejscowości Wkra zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Audii, którego tor jazdy wskazywał, iż kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. 30 –letni kierujący znajdował się w stanie nietrzeźwości. Wykonane badanie wykazało blisko 1,5 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

4 kwietnia w Opinogórze policjanci zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Wykonane badanie na zawartość alkoholu wykazało u mężczyzny blisko 1 promil alkoholu. Ponadto mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Również w niedzielę w Młocku policjanci z PP w Ojrzeniu zauważyli pojazd m-ki Fiat Marea, który korzystał ze świateł drogowych niezgodnie z przepisami. Policjanci podjęli czynności zatrzymania pojazdu do kontroli jednak kierujący nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Podczas jazdy 23-letni kierujący stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Wykonane badanie na zawartość alkoholu wykazało u mężczyzny blisko 1,5 promila alkoholu. Ponadto pojazd, którym kierował mężczyzna nie posiadał ważnych badań technicznych. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny, a on sam został zatrzymany i osadzony w KPP Ciechanowie do wyjaśnienia.

Motocykliści rozpoczęli już swój sezon. W niedzielę policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w miejscowości Ojrzeń zatrzymali do kontroli 34-letniego mężczyznę kierującego motocyklem. W trakcie kontroli okazało się że mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości, blisko 2,5 promila alkoholu i nie posiada uprawnień do kierowania. Ponadto przewoził motocyklem pasażera.

6 kwietnia policjanci z Posterunku Policji w Glinojecku podczas kontroli ujawnili pojazd m-ki Audii, którego 18-letni kierujący posiadał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Również 6 kwietnia policjanci WRD grupy SPEED w miejscowości Kraszewo zatrzymali do kontroli 23-letnią kierującą pojazdem Toyota, która w obszarze zabudowanym przekroczyła dozwoloną prędkość o 55 km/h. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy oraz ukarano mandatem karnym.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl