Powróciły zgony z powodu covid-19

Ponad 30 tysięcy zakażeń koronawirusem zanotowano wczoraj w Polsce. Ministerstwo Zdrowia obawia się, że jeśli niekorzystny trend się utrzyma, w przyszłym tygodniu liczba zakażeń może się prawie podwoić. Niekorzystnych trend widać także w naszych powiatach. Powróciły zgony z powodu covid-19.

Wzrost zachorowań to początek tzw. V fali. Jest on spowodowany także tym, że w naszym kraju przybywa zakażeń nową mutacją koronawirusa - omikronem. 

Zdaniem szefa resortu zdrowia, ta sytuacja wymaga specjalnych kroków. Dlatego zapadła decyzja o obowiązku przejścia administracji publicznej na pracę zdalną.
- Oczywiście z wyjątkiem tych zadań, które muszą być realizowane dla obywateli. Chciałem zaapelować do wszystkich pracodawców o to, żeby w miarę możliwości ta praca zdalna znowu stała się standardem — poinformował minister Niedzielski.
Liczba zakażeń w ciągu ostatnich kilku dni podwoiła się także w naszych powiatach. Znów pojawiły się przypadki zgonów z powodu covid-19.

Tak np. wczoraj w powiecie płońskim odnotowano 82 zakażenia i 2 zgony, w powiecie mławskim 26 zakażeń i 2 zgony, a w powiecie ciechanowskim 70 zakażeń (bez zgonów).

Lekarze przekonują, że przed zgonami i ciężkimi przypadkami zachorowań mogą nas uchronić jedynie szczepienia. Nie ochronią one nas przed samym zachorowaniem, ale sprawią że raczej nie powinniśmy trafić do szpitala z powodu covid-19. Obecnie większość osób, które tam przebywają, to osoby niezaszczepione! 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl