Propozycja miasta na ferie

W tym roku uczniowie z województwa mazowieckiego rozpoczną ferie zimowe 31 stycznia. Zajęcia dla dzieci w Ciechanowie przygotowały miejskie jednostki: Park Nauki Torus, Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej Studio i Miejska Biblioteka Publiczna. Dla mieszkańców dostępna będzie też infrastruktura sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w tym lodowisko i kryta pływalnia.


Park Nauki Torus po raz kolejny zorganizuje cieszące się dużym zainteresowaniem półkolonie dla dzieci. Udział w warsztatach w godzinach 11.00-16.00 będą mogli wziąć najmłodsi w wieku od 7 do 9 lat. W programie znajdą się: warsztaty naukowe, zajęcia o ekologii i zmianach klimatycznych. Uczestnicy dowiedzą się kim jest „straszny smog” i jego przyjaciel kwaśny deszcz, odkryją jak zazielenić miasto oraz uruchomią odnawialne źródła energii. Nie zabraknie też elementów zabawy z robotyką i budowaniem maszyn z klocków lego.
Półkolonie zostaną zorganizowane w II turnusach: 1-4 oraz 8-11 lutego. Koszt za jedno dziecko/turnus to 280 zł (zawiera wyżywienie w formie obiadów w Cafe Pitagoras). Zapisy rozpoczną się 13 stycznia (czwartek). W pierwszej kolejności zapisywane będą dzieci, których rodzice lub opiekunowie dokonają rejestracji osobiście w kasie Parku Nauki Torus (ul. Płocka 34, od godz. 8.30). Możliwa będzie też rejestracja pod nr telefonu 23 674 93 13.
W związku z wytycznymi GIS dotyczącymi organizacji wypoczynku dzieci podczas ferii liczba osób w jednej grupie jest ograniczona. Dzieci, które z powodu ograniczeń covidowych nie będą mogły wziąć udziału w półkoloniach, będą mogły zostać zapisane na warsztaty weekendowe z cyklu "Wiem z doświadczenia", na których dowiedzą się czym jest prąd oraz zbudują własny model prądnicy.
Półkolonie dla dzieci zorganizuje też Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej Studio. Udział będzie mogło wziąć 40 dzieci w wieku 7-11 lat. Zajęcia będą odbywały się w dni powszednie, w obu tygodniach ferii w poniedziałki, środy i piątki (I turnus: 31 stycznia, 2 i 4 lutego, II turnus: 7, 9, 11 lutego) między godz. 9.00 a 14.00. Podczas warsztatów dzieci wezmą udział w zajęciach z kuglarstwa i pantomimy, a także lekcjach plastycznych i wokalnych. W każdym tygodniu uczestnicy zajęć wybiorą się na krytą pływalnię oraz na miejskie lodowisko. Koszt uczestnictwa w jednym turnusie dla jednego dziecka to 150 zł. Zapisy rozpoczną się 17 stycznia (poniedziałek) pod numerem tel. 570 809 003.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl