ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Radni powiatu do premiera i ministra: W związku z dramatyczną sytuacją rolników

Fot. Archiwum

Grupa radnych powiatowych w Ciechanowie przygotowała apel do prezesa Rady Ministrów oraz ministra rolnictwa i rozwoju wsi w sprawie trudnej sytuacji rolników. Za jego wprowadzeniem do porządku obrad podczas sesji 24 kwietnia zagłosowała większość radnych.

- Powiat ciechanowski jest w przeważającej części powiatem rolniczym, a rolnictwo jest jedną z dominujących gałęzi gospodarki naszego powiatu. W związku z dramatyczną sytuacją na rynku zbóż, spowodowaną niekontrolowanym zalewem polskiego rynku zbożowego przez zboża z Ukrainy, zwracamy się z apelem do prezesa Rady Ministrów oraz ministra rolnictwa i rozwoju wsi o podjęcie niezwłocznych, skutecznych działań, mających na celu ustabilizowanie sytuacji na rynku zbóż - to fragment apelu, który przeczytała radna Joanna Potocka-Rak. Oprócz niej podpisali się pod nim radni Klubów "Współpraca i Rozwój" oraz Ciechanowskiego Bezpartyjnego Ugrupowania Wyborczego (CBUW).

 Wnioskodawcy zwrócili się do rządu z apelem o systemowe rozwiązania.

W sprawie zabrały głos również obecna na sesji poseł Anna Ewa Cicholska i radna Barbara Kornatowska.

Więcej w kolejnym numerze TC. O rynku zbóż i sytuacji rolników piszemy w aktualnym numerze TC z 25 kwietnia, jak i pisaliśmy w poprzednim.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment