Sędzia Anna Maria Wesołowska odwiedzi Grudusk

We wtorek, 19 kwietnia i środę, 20 kwietnia w Zespole Placówek Oświatowych w Grudusku odbędą się spotkania z sędzią Anną Marią Wesołowską. W pierwszym z nich będą uczestniczyli dorośli, zaś w drugim uczniowie gruduskich szkół. Organizatorzy zapraszają zainteresowanych.

Najpierw 19 bm. o godz. 17 znana z programów telewizyjnych i seriali paradokumentalnych sędzia w stanie spoczynku Anna Maria Wesołowska spotka się z nauczycielami, rodzicami, przedstawicielami służb i instytucji dbających o szeroko rozumiane bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Podczas spotkania poruszy takie tematy jak: nowe zagrożenia, odpowiedzialność nieletnich, mediacje, w tym rodzinne, nowe formy przemocy wobec dzieci, depresja, samookaleczenia. Nie zabraknie rozmowy o sytuacji dzieci w okresie pandemii. Sędzia omówi zmiany w przepisach wprowadzone ustawami covidowymi związane z problemem przemocy w rodzinie, szczególnie w Ustawie o Policji i w Ustawie o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

Na drugi dzień, 20 bm. o godz. 9.30. w spotkaniu z sędzią Anną Marią Wesołowską będą uczestniczyli nie tylko dorośli, ale również uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Grudusku i Szkoły Podstawowej im. Ignacego Mościckiego w Humięcinie. Tematyka spotkania to: zasady odpowiedzialności nieletnich, nowe zagrożenia, depresja i samookaleczenia, sytuacja dzieci w okresie pandemii oraz mediacja rówieśnicza jako forma rozwiązywania konfliktów w szkole.

- Po spotkaniu będzie możliwość otrzymania zdjęcia z autografem. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych - powiedziała Marlena Gałęziewska, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Grudusku. 

Spotkania sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Grudusku.

 

Fot. Archiwum A. M. Wesołowskiej/ Piotr Mizerski/ TVN

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl