Sytuacja się pogarsza. Prawie 25 tys. zachorowań

Liczba zachorowań na COVID-19 wzrosła do niemal 25 tys. osób dziennie. Najgorsza sytuacja w kraju panuje na Mazowszu. W regionie przoduje Ciechanów.

W czwartek (18 listopada br.) liczba osób, które zachorowały na koronawirusa wyniosła niemal 25 tys. osób. Wyzdrowiało ponad 14 tys. chorych, zaś zmarło 370 (100 wyłącznie z powodu zachorowania na COVID-19, 270 na COVID-19 w połączeniu z chorobami współistniejącymi).

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska aktualną sytuację w kraju skomentował na antenie radiowej „Trójki”: „Co prawda, nie jest to duży wzrost w porównaniu do dnia wczorajszego, ale jest więcej nowych przypadków. To poziom 24 882 nowych przypadków. Niestety, 370 osób przegrało walkę z COVID-19. Ta liczba jest bardzo niepokojąca i zła, bo to osoby, które w wielu wypadkach mogłyby żyć, gdyby się zaszczepiły". Wiceminister wskazywał również, że średnia wieku chorych oscyluje aktualnie w granicach 30 lat.

Zgodnie z danymi z 16 listopada br. w pełni zaszczepiło się 53,2 procent populacji Polski, zaś 0,8 procenta jedną dawką. W liczbie szczepień przoduje województwo mazowieckie, gdzie dziennie szczepi się ok. 19 tys. osób. Ze statystyk wynika również, iż na Mazowszu w czwartek zanotowano ponad 5 tysięcy nowych przypadków zachorowań, podczas gdy w drugim województwie pod względem liczby zachorowań (wielkopolskim) było niecałe 2 tys. przypadków. Sytuacja najgorzej wygląda w stolicy i powiatach sąsiednich, jednak powoli zaczyna je doganiać powiat ciechanowski, w którym dochodzi do największej liczby zachorowań w subregionie.

Omawiamy czwartek, 18 listopada br.. Tego dnia w powiecie ciechanowskim wykryto 83 nowe przypadki zachorowania na COVID-19. Równolegle kwarantanną objętych było 1.345 osób. W powiecie płońskim wykryto 45 przypadków zachorowań, zaś w kwarantannie przebywało 1.293 osób. Trochę lepiej pod tym względem wypadają powiaty pułtuski (30 przypadków) oraz przasnyski (29 przypadków). Niestety w obu tych powiatach doszło do śmierci pacjentów. W Pułtusku w czwartek zmarła osoba chorująca wyłącznie na COVID-19, zaś w Przasnyszu zmarły dwie osoby, w tym jedna z chorobami współistniejącymi. Stabilnie jest w powiatach: mławskim (19 przypadków), żuromińskim (16) i makowskim (9). Nie zmarła tu również żadna osoba. Liczba osób objętych kwarantanną nie przekracza sześciuset.

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu "TC".

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl