ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Teatr Amatorski. W innych rolach, niż na co dzień

21 kwietnia o godzinie 19:00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Glinojecku odbyła się premiera sztuki "Przypadek specjalny" w wykonaniu Teatru Amatorskiego z Glinojecka, według tekstu Karoliny Staniszewskiej.

Była to już dwunasta premiera glinojeckiej grupy teatralnej na deskach MGOK, która z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. Tak dużą, że na przedstawieniu zjawiła się sama autorka scenariusza, która przyjechała tu aż z Wrocławia. Dwa dni później (o godzinie 18:00) spektakl wystawiono powtórnie. Mało tego, w związku z ogromnym zainteresowaniem premierą, grupa podjęła decyzję o zagraniu jeszcze raz - 5 maja o godzinie 19:00.

Teatr Amatorski to sekcja, która działa przy glinojeckim domu kultury od 2012 roku. Wtedy to wystawiono pierwszą premierę - "Opowieść wigilijną".
- Pomysł powstania takiej grupy narodził się w świetlicy socjoterapeutycznej i był to taki pedagogiczny eksperyment, bo postanowiono że dzieci chodzące na zajęcia terapeutyczne będą grały w przedstawieniu z ludźmi pracującymi na wyższych stanowiskach urzędniczych, z nauczycielami i dyrektorami szkół - mówi Wojciech Bruździński, dyrektor MGOK w Glinojecku, a także nieformalny szef grupy teatralnej - Pierwsze przedstawienie udało się, następne również zrobiliśmy z dzieciakami ze świetlicy socjoterapeutycznej, a potem już poleciało… Ludzie złapali bakcyla teatralnego, aktorskiego i sami dorośli zaczęli grać. Ze sztuki na sztukę robiliśmy coraz trudniejsze realizacje. W pewnym momencie zaczęliśmy się zastanawiać, dokąd nas to zaprowadzi, bo nagle zabawa przerodziła się w taką typowo teatralną pracę. Jakoś jednak ustabilizowaliśmy nasze tory i tak oto mamy teraz 12-tą premierę.

(...)

Cały artykuł w dzisiejszym numerze TC (nr 18/2023)

fot. Paweł Wiśniewski/glinojeck.info

Komentarze obsługiwane przez CComment