ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Uczennice PSM laureatkami prestiżowych nagród

Dwie uczennice Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. S. Moniuszki w Ciechanowie, siostry Maria i Zofia Jackowskie, zostały ostatnio laureatkami prestiżowych nagród podczas ogólnopolskich konkursów gitarowych.

11 maja w Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym na Zamku (w Golubiu-Dobrzyniu) obie zdobyły II nagrodę w kategorii zespołów kameralnych za grę w duecie fortepianowo-gitarowym.
16 maja na XIII Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym zdobyły I nagrodę i Grand Prix za grę w duecie fortepianowo-gitarowym. Ponadto w kategorii solistów Maria Jackowska zdobyła II nagrodę (nie przyznano pierwszego miejsca).
22 maja Maria Jackowska zdobyła I nagrodę w najstarszej grupie solistów podczas II Ogólnopolskiego Festiwalu Gitarowego „Sonidos Latinos” dla szkół muzycznych I stopnia.
6 czerwca Zofia Jackowska zdobyła II nagrodę (pierwszej nie przyznano) podczas Przeglądu Pianistycznego w Mławie. 

Maria Jackowska to uczennica V roku PSM. W klasie gitary jest podopieczną Tomasza Kaszubowskiego. Jak mówi jej nauczyciel, zdobywa ona laury na konkursach już od pierwszej klasy.
Zofia Jackowska jest dyplomantką klasy fortepianu w PSM, a jej nauczycielem jest Adam Sychowski. 

Jako duet prowadzone były przez Tomasza Kaszubowskiego i Adama Sychowskiego jako nauczyciela wspomagającego. Obie siostry od kilku lat uświetniają swoimi występami różne wydarzenia, jak. np. Galę Ciechanowską.

fot. PSM

 

Komentarze obsługiwane przez CComment