Uderzyła w naczepę

Mieszkanka pow. ciechanowskiego, kierująca fordem, z niewyjaśnionych przyczyn uderzyła w naczepę zaparkowanego na poboczu auta ciężarowego. Siła zderzenia była na tyle silna, że zmiażdżony został prawy bok osobówki.

Do zdarzenia doszło we wtorek (23 listopada br.) wieczorem na DK60 na wysokości miejscowości Ujazdówek. Z niewyjaśnionych przyczyn, kierująca osobówką kobieta wykonała nieprawidłowy manewr wymijania zaparkowanego samochodu ciężarowego marki mercedes, w wyniku czego prowadzone przez nią auto zahaczyło o bok naczepy. W fordzie znajdowały się trzy osoby.

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie, na skutek zdarzenia jedna osoba wymagała udzielenia pierwszej pomocy. Najpierw udzielili jej strażacy, a potem, na miejscu zdarzenia, Zespół Ratownictwa Medycznego.

- Samochód osobowy został zepchnięty na pobocze, wprowadzono ruch wahadłowy, którym kierowali strażacy. Z jezdni usunięto pozostałości powypadkowe. Ze względu na brak innych zagrożeń na tym działania zakończono. Na miejscu pozostał patrol policji. W działaniach trwających 55min udział brały dwa zastępy straży pożarnej – relacjonuje Damian Kołpaczyński, rzecznik KP PSP w Ciechanowie.

Kierująca fordem była trzeźwa, zaś naczepa samochodu ciężarowego odpowiednio oświetlona. Mieszkanka powiatu ciechanowskiego została ukarana mandatem karnym.

Wczoraj panowały trudne warunki na drodze, było dosyć ślisko. Doszło także do kolizji trzech samochodów ciężarowych w Zygmuntowie (gm. Glinojeck), na remontowanym odcinku S7. Na szczęście nie było osób poszkodowanych.

- Wczoraj, tuż po godz. 16, na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Zygmuntowo doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów ciężarowych. Jak ustalili policjanci mieszkaniec woj. małopolskiego kierujący samochodem ciężarowym volvo poruszał się w kierunku Gdańska. Kierowca tego pojazdu najechał na krawężnik, następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu uszkadzając znak drogowy, w wyniku czego uderzył w naczepę samochodu ciężarowego marki volvo, który poruszał się w przeciwnym kierunku. Dodatkowo uszkodzony znak drogowy uderzył w jadący również z przeciwnego kierunku samochód ciężarowy marki scania. Mieszkaniec woj. małopolskiego został ukarany mandatem oraz punktami karnymi - informuje Jolanta Bym, rzeczniczka KPP w Ciechanowie.

Przed nami zima. Warunki na drodze będą coraz trudniejsze. Policja apeluje o zachowanie ostrożności.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl