ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Uśmiechnięte słowa

28 i 29 maja w Szkole Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Ciechanowie odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Głośnego Czytania „Uśmiechnięte słowa”.

Inicjatorkami i koordynatorkami konkursu są szkolne bibliotekarki – Bogumiła Blantenberg i Renata Pęczkowska-Ropelewska. W tym roku zrealizowano go we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Ciechanowie.

Arcymistrzami pięknego czytania zostali:

  • Oliwia Toporowska (kl. I),
  • Maria Murzyńska (kl. II-III),
  • Anna Smolińska (kl. IV-VI) i
  • Adam Czapski (kl. VII-VIII).

Mistrzami pięknego czytania: odpowiednio Hanna Jankowska, Wojciech Matusiak, Karolina Giczewska i Olga Jackowska.

Wicemistrzami – Igor Babich, Jan Jarczewski, Nel Hajduk i Kornelia Bieńkowska.

Wyróżnienie otrzymali: Gabriel Burkacki, Wiktoria Piskorz i Barbara Kołodyńska. 

Zwycięzcy otrzymali nagrody (dodatkowo nagrody specjalne ufundowane przez dyrektora Biblioteki Pedagogicznej otrzymali Oliwia Toporowska, Maria Murzyńska i Wiktor Traczyk), zaś wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy. 

W jury zasiedli: przewodnicząca Alicja Wodzyńska (dyrektor MBP), Anna Mieszkowska (dyrektor Biblioteki Pedagogicznej), Monika Łebkowska (PBP), Joanna Ozdarska-Makijonko (COEK Studio), Edyta Bojkowska- Kolak i Andrzej Liszewski (PCKiSZ) oraz… autor tego artykułu.

- Konkurs pięknego głośnego czytania został pomyślany cztery lata temu jako forma promocji czytelnictwa, zachęcania uczniów do sięgania po pozycje ze szkolnej biblioteki. Po trudnym doświadczeniu pandemii była to również doskonała okazja do integracji uczniów, ożywienia szkolnej rzeczywistości. Na początku miał formułę wewnątrzszkolną, był przeznaczony dla uczniów SP6, a od ubiegłego roku wyszliśmy z nim w przestrzeń miasta (...) – mówi Bogumiła Blantenberg. - Dyrektor SP6 Agata Pawłowska i dyrektor MBP Alicja Wodzyńska podkreśliły,  jak ważną rolę spełnia czytanie, rozwijając wyobraźnię, kształtując poczucie estetyki, pozwalając na rozwój zainteresowań. Wskazały, że jest to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu, a kiedy czyta się głośno, można dodatkowo kształtować takie umiejętności, jak radzenie sobie z tremą czy wypowiadanie się publiczne, w gronie wielu ludzi. Czytanie komuś, dla kogoś to również doskonały sposób na kształtowanie relacji i więzi z drugim człowiekiem, zwłaszcza z członkami rodziny. Podkreśliły, że każdy, kto czyta, jest zwycięzcą.

fot. SP nr 6

 

Komentarze obsługiwane przez CComment