Zmarła Lucyna Janik z Gołotczyzny

2 stycznia zmarła Lucyna Janik, osoba niezwykle zasłużona dla naszego regionu.

Nauczycielka polonistka, pedagog, regionalistka, publicystka, pisarka, działaczka społeczna. Lucyna Janik 100-letnie urodziny obchodziła dokładnie 2 grudnia 2021 roku. Z tej okazji otrzymała wiele życzeń i wyrazów uznania od władz samorządowych powiatu i gminy, instytucji kulturalnych i społecznych, znajomych, przyjaciół.
Lucyna Janik to wieloletni pedagog, nauczyciel kształcący pokolenia uczniów w Szkole Rolniczej w Gołotczyźnie. To także związana z Ziemią Ciechanowską  autorka wielu książek, propagująca i przybliżająca historię oraz dziedzictwo naszego regionu. Jest m.in. autorką opowieści biograficznych o Reginie z Rajkowskich Zienkiewiczowej „Nieodrodna córka”, Aleksandrze Bąkowskiej „Z buntem przez życie” i Stanisławie Borodziczu „Pułkownik Wara”, a także „Powrotów” - poświęconych mazowieckiej wsi. Ostatnia jej książka „Wspomnienia” wydana została w 2021 r.
Lucyna Janik była także autorką licznych publikacji prasowych, w tych także tych, które ukazywały się na łamach „Tygodnika Ciechanowskiego”. W 2014 roku otrzymała nagrodę „TC” i Powiatowej Biblioteki Publicznej „Liber Mazovia” za najlepszą książkę regionalną roku.

Rodzinie, przyjaciołom, społeczności szkolnej Gołotczyzny i wszystkim, którzy znali, cenili i szanowali Panią Lucynę składamy szczere kondolencje.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się mszą św. w kościele parafialnym w Sońsku, w środę 5 stycznia, o godz. 12.

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl