ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Marsz Miliona Serc przeszedł przez stolicę

Kilkaset tysięcy, a zdaniem stołecznego ratusza nawet milion osób, wzięło udział w Marszu Miliona Serc, który w niedzielę 1 października przeszedł ulicami centrum Warszawy. Polacy manifestowali przeciwko rządzącym i ich metodom.

Wszyscy uśmiechnięci, mili, życzliwi. Uczestnicy trzymali flagi, godła swoich miast a nawet instrumenty muzyczne. Niemal wszyscy z wpiętymi biało-czerwonymi sercami. Niektórzy ze zwiniętymi jeszcze transparentami, inni w „ryżych” perukach, a kolejni przyznawali otwarcie, że się po prostu przefarbowali. To w nawiązaniu do słów prezesa Kaczyńskiego, który niedawno ostrzegał: "Pamiętajcie o tym ryżym. To jest dziś największe zagrożenie dla Polski". Transparenty opisywały szeroki wachlarz postaw, od sarkazmu, przez złośliwe, po antyrządowe. 

W marszu nie zabrakło oczywiście licznej grupy ciechanowian, którzy do Warszawy wybrali się zarówno autokarami, jak i samochodami. Jak na niedzielny poranek ruch na dworcu w Ciechanowie był znacznie większy niż zazwyczaj w weekend.

Fot. Polsat
Radosław Marut
Jarosław Lublin

Komentarze obsługiwane przez CComment