ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Powiatowo-Gminne Święto Plonów w Pułtusku 

– Obchodzimy dziś wyjątkową uroczystość, podczas której dziękujemy wszystkim rolnikom powiatu pułtuskiego za zebrane plony.

Coroczne obchody tego święta są ukoronowaniem trudu rolników i ich rodzin, hołdem i wyrazem szacunku, złożonym pracującym na roli, za ich przywiązanie do ziemi. Wszyscy przecież zdajemy sobie sprawę z tego, że to dzięki ciężkiej pracy rolników codziennie na nasze stoły trafia chleb – najważniejszy pokarm, a zarazem symbol dożynek – mówił w minioną niedzielę, 3 września podczas Powiatowo-Gminnego Święta Plonów w Pułtusku Jan Zalewski, starosta pułtuski. 

Uroczystą, polową mszę św., która odbyła się na stadionie MOSiR, poprzedził korowód z darami do ołtarza, prowadzony tradycyjnie przez Miejską Młodzieżową Orkiestrę Dętą OSP w Pułtusku, a tuż za nią szły poczty sztandarowe m.in.: społeczności Pułtuska, rolników Ziemi Pułtuskiej, pszczelarzy, Ochotniczych Straży Pożarnych: w Grabówcu, Kacicach, Głodowie, Przemiarowie i Płocochowie. W korowodzie przeszli również przedstawiciele poszczególnych sołectw z koszami wypełnionymi darami ziemi oraz gospodarze uroczystości wraz z zaproszonymi gośćmi.

Więcej w TC nr 36 z 5 września 2023 r.

Komentarze obsługiwane przez CComment