Wernisaż i koncert „Literaci w Batiku” w Przasnyszu

Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu, Muzeum Historyczne w Przasnyszu, Miejski Dom Kultury w Przasnyszu połączyły siły by razem zaprosić na na wernisaż „Literaci w Batiku” połączony z koncertem pt. „ Osiecka / Młynarski / Kofta” w wykonaniu Agnieszki Grochowicz.

Pierwsza część tego wydarzenia odbyła się w Muzeum Historycznym. Otwarcie wystawy przyciągnęło sporą liczbę osób. Na ścianach wisiały wielkoformatowe obrazy wykonane przez artystów działających w ramach pracowni batiku Mamut, która działa w MDK. Wernisaż prowadził m.in. Tomasz Jakubowski, który jest instruktorem i nauczycielem w pracowni.

Otwarciu wystawy towarzyszyła promocja albumu „Literaci w Batiku”, w którym znajdują się fotografie obrazów. Album ten ma być pamiątką, a także promocją dla Przasnysza. Docelowo będzie on rozprowadzany wśród zaprzyjaźnionych miast i powiatów oraz bibliotek i innych instytucji kultury.
Drugą część sobotnie spotkania stanowił koncert Agnieszki Grochowicz „Osiecka / Młynarski / Kofta”, który odbył się w bibliotece.

Zdjęcia: Natalia Mieszkowska

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl