Policjanci w przedszkolu

Z początkiem roku szkolnego, oprócz zajęć w placówkach edukacyjnych, ruszyły też spotkania profilaktyczne realizowane przez makowską policję. W ubiegły piątek funkcjonariusze pojawili się w przedszkolu, gdzie przeprowadzili otwierające cykl „Bezpieczna droga do szkoły” spotkanie.

- Z przedszkolakami spotkali się dzielnicowy mł. asp. Piotr Mamiński oraz mł. asp. Katarzyna Ruszczyńska. Mundurowi w ramach działań profilaktycznych „Bezpieczna droga do szkoły” przypomnieli najmłodszym zasady, jakich należy przestrzegać zasad, aby bezpiecznie przemierzać drogę z domu do szkoły i z powrotem. Dzieci dowiedziały się, jakie znaki drogowe oznaczają przejście dla pieszych oraz jak zachowywać się podczas przechodzenia przez jezdnię - opowiada asp. Monika Winnik

Na specjalnym, instruktażowym przyjściu dla pieszych policjanci pokazali dzieciom, jak prawidłowo i bezpiecznie przejść  po tzw. „pasach”.

Zagadnieniem, które poruszyli policjanci była też konieczność noszenia elementów odblaskowych. Czasem mogą one uratować nam nasze życie. Rano lub wieczorem, dzieci idące do szkoły, a także wszyscy inni piesi uczestnicy ruchu drogowego, powinni być rozważni i uważać na to co dzieje się na drodze. Nie zawsze kierowca jest w tanie zauważyć pieszego w szarej kurtce w gęstej mgle. Odblaski znacznie zwiększają nasze bezpieczeństwo. Warto zaopatrzyć nasze dzieci w choćby jedną odblaskową opaskę czy breloczek przypięty do plecaka.

fot.: KPP Maków Mazowiecki

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl