W Różanie świętują awans

W zderzeniu barażowym pomiędzy Tamką Dzierzgowo a FC 2012 Różan bezapelacyjnie lepsi okazali się przedstawiciele powiatu makowskiego. W dwumeczu drużyna Michała Noska zdeklasowała rywali, wygrywając u siebie 4:0, a w rewanżu 3:1.

Od chwili powstania klub z Różana, z sezonu na sezon, starał się wydostać poza strefę B klasy. Udało się to w 9. roku istnienia klubu. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wzmocnienia, których dokonano przed rozpoczęciem rozgrywek. Kadrę zasiliło kilku znaczących piłkarzy, mających doświadczenie wyniesione z czwartoligowych boisk.

Sebastian Szczechowiak, Michał Nosek, Piotr Kamionowski i Piotr Bałas rozegrali wiele spotkań w barwach Korony Ostrołęka. W ubiegłym sezonie kapitalnie odnaleźli się w Różanie. W szesnastu meczach FC Różan zdobył 34 punkty, strzelając 36 bramek i tracąc 18 (najmniej w lidze). Drugie miejsce oznaczało konieczność występów w barażach. Ale ta przeszkoda dla ekipy z Różana okazała się formalnością.

Dwumecz rozstrzygnięty został praktycznie po pierwszej konfrontacji. Dwie bramki Kamila Tarasiewicza oraz trafienia Kamionowskiego i Noska zapewniły poważną zaliczkę przed rewanżem w Dzierzgowie.

W rewanżu po bezbramkowej pierwszej połowie chwilę po wznowieniu gry objęli prowadzenie po akcji Jacka Szypulskiego. Mogli zrobić to wcześniej, ale piłka dwukrotnie po strzałach zawodników Tamki lądowała na poprzeczce. Przyjezdni z Różana bynajmniej nie mieli zamiaru się tylko bronić. Z każdą minutą drugiej połowy przejmowali inicjatywę. Po raz kolejny błysnął Kamil Tarasiewicz, który trzykrotnie znalazł sposób na pokonanie bramkarza Tamki. Wygrana 3:1 zapewniła klubowi z Różana awans na boiska A klasy.