Donald Tusk stracił prawo jazdy pod Mławą

Donald Tusk stracił prawo jazdy - poinformowal właśnie portal Interia.pl. Do zdarzenia mialo dojść dziś w okolicach Mławy. 

Jak ustalili dziennikarze portalu, przewodniczący PO jechał przez teren zabudowany z prędkością 107 km/h. Polityk otrzymał mandat w wysokości 500 zł. Do zdarzenia doszło w sobotę w Wiśniewie koło Mławy.

Do zdarzenia doszło dziś na drodze krajowej nr 7, prowadzącej z Warszawy do Gdańska. Akurat na tym fragmencie obowiązuje ograniczenie do 50 km na godzinę, bo jest to teren zabudowany. 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, prawo jazdy traci każdy kierowca, który poruszając się po terenie zabudowanym przekroczy dopuszczalną prędkość o co najmniej 50 km na godzinę (zwykle obowiązuje ograniczenie do 50 km na godzinę). Kierowca traci je wówczas na 3 miesiące. 

- Jest przekroczenie przepisu drogowego, jest kara zatrzymania prawa jazdy na 3 miesiące plus 10 punktów i mandat. Adekwatna. Przyjąłem ją bez dyskusji - napisał przewodniczący PO na swoim portalu, tym samym potwierdzając prawdziwość informacji.

Komentarze  

0 #2 Magda 2021-11-21 01:40
Wreszcie wiadomo, że nie jest Niemcem, bo miał polskie prawo jazdy. Okazało się też, że ma coś wspólnego z prezesem Kaczyńskim: obaj nie mają prawa jazdy. A na poważnie: co to za hit? Tysiące kierowców dziennie przekracza prędkość w miejscach, gdzie tego robić nie wolno, setki chce przekupić policjantów, albo grozi im swoimi znajomościami i zwolnieniem z pracy. Wielu nie chce w takiej sytuacji przyznać się do wykroczenia i zapłacić mandatu rżnąc głupa. Gdyby obywatel Tusk był pijany, spowodował wypadek, zabił kogoś i uciekał - to by było wydarzenie, ale dzisiaj każdy gdzieś się śpieszy.
Cytować
0 #1 Vice 2021-11-20 19:44
W zamian będzie go woził szofer za wasze podatki.
Mandat przyjął w ramach kiełbasy wyborczej.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl