Finał „Wakacji z Maxem 2022”

Wakacyjna akcja profilaktyczno – rekreacyjna pn. „Wakacje z Maxem” dobiegła końca. Wielki finał odbył się w czwartek na terenie Parku Miejskiego w Mławie. Dobra zabawa połączona z nauką jak być bezpiecznym, to jest to – bo „Kreci nas bezpieczeństwo…”. Nagrodzeni uczestnicy letnich festynów otrzymali dyplomy i medale.

W każdy czwartek lipca w czterech różnych miejscach na terenie miasta były organizowane zajęcia i zabawy, które miały na celu wypełnienie czasu wolnego podczas wakacji w atrakcyjny sposób. Na dzieci czekało wiele atrakcji, które poza policją  przygotowały m. in. Miejska Biblioteka Publiczna, straż pożarna i zaprzyjaźnione z akcją osoby. Organizatorem „Wakacji z Maxem” było Stowarzyszenie Wspierania Społeczności Lokalnej „Bądźmy Razem” oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie.

Przy policyjnym stoisku nie zabrakło konkursu „Odblask za rysunek”, „Znam znaki drogowe” lub kolorowanek o tematyce bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Młodzież chętnie uczestniczyła w quizie, pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Uczestnicy akcji rozwiązywali rebusy, krzyżówki i zagadki również z zakresu tematyki „cyberzagrożeń”. Dzieci wykonywały dla nas rysunki przedstawiające zasady bezpieczeństwa na wakacjach – w tym nad wodą oraz w ruchu drogowym. Był także policyjny sprzęt i radiowóz, który pozwalał poczuć się najmłodszym jak prawdziwy policjant w akcji.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl