Lipowiec K. Ciężko ranny 17-letni motocyklista

Wczoraj w Lipowcu Kościelnym,  w wypadku drogowym ciężko ranny został 17-letni mieszkaniec pow. mławskiego, kierujący yamahą 125. Młody kierowca uderzył w bok pojazdu ciężarowego. Chwilę przed zderzeniem stracił panowanie nad motocyklem.

Do wypadku doszło po godz. 14, w pobliżu skrzyżowania z drogą w kierunku Kęczewa. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący wywrotką Iveco, jechał   od strony drogi W 544 w kierunku Kęczewa. W tym samym czasie, z drogi podporządkowanej wyjechał kierujący yamahą. Motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i wraz z motocyklem wywrócił się na jezdnię, uderzając w bok pojazdu ciężarowego. Iveco kierował 43-letni mieszkaniec Mławy, był trzeźwy. Nie odniósł obrażeń. 17-letni kierowca motocykla, z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala specjalistycznego w Olsztynie.

- Sezon motocyklowy w pełni, pogoda sprzyja miłośnikom jednośladów, których coraz więcej na drogach. Policja apeluje o rozsądek i przypomina – nikt nie jest na drodze sam. Droga to nie tor wyścigowy czy miejsce do popisów. Chwila nieuwagi, brawura mogą doprowadzić do tragedii. Nikt nie powinien akceptować takiego zachowania. Mławska policja prowadzi wzmożone kontrole kierujących motocyklami, motorowerami i quadami. Policjanci sprawdzają prędkość, stan techniczny pojazdów, rejestrację i ubezpieczenie oraz uprawnienia kierujących a także przestrzeganie przez nich przepisów ruchu drogowego – w tym przewozu pasażerów. Policjanci zapowiadają surowe i bezwzględne kary. Proszą także o przekazywanie informacji na temat brawury i agresji drogowej pod numerem alarmowym 112 – informuje asp.szt. Anna Pawłowska, rzeczniczka mławskiej policji.

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl