ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Mława. Spotkanie przy pomniku papieża. Jesteśmy z Tobą

Ponad pół tysiąca osób uczestniczyło w ostatnią niedzielę wieczorem w spotkaniu przy pomniku św. Jana Pawła II w Mławie, zorganizowanym przez proboszczów miejscowych parafii, Stowarzyszenie "Pontyfikat Papieża Jana Pawła II" i Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II.

Wierni z poszczególnych parafii przybyli pod pomnik w zwartych grupach, niektórzy z pochodniami. Obecne były poczty sztandarowe Stowarzyszenia "Pontyfikat" i oddziału NSZZ "Solidarność" oraz chorągiew Zakonu Rycerzy. Wartę honorową przy monumencie zaciągnęli harcerze.

Była to przede wszystkim uroczystość modlitewna. Zaśpiewano Apel Jasnogórski, odmówiono dziesiątek różańca i Litanię do św. Jana Pawła. Z taśmy magnetofonowej otworzono fragmenty przemówień  Papieża w Częstochowie i Zakopanem.

O 21.37, w godzinę śmierci Ojca Świętego 18 lat temu, 2 kwietnia 2005 roku, wszyscy obecni przy pomniku księża udzielili błogosławieństwa relikwiami Jana Pawła II.  Delegacje  parafii i stowarzyszeń społecznych oraz  osoby prywatne złożyły kwiaty i  znicze. Na zakończenie gremialnie zaśpiewano "Barkę". Grała Mławska Orkiestra Dęta.

Gospodarz uroczystości, ks. Sławomir Krasiński, dziekan i proboszcz parafii św. Stanisława BM, dziękując mławianom za liczny udział w   tym modlitewnym spotkaniu, powiedział, że św. Jan Paweł II jest z nami. Kapłan zaapelował o poznawanie jego bogatego nauczania, a także  o przekazywanie tego dziedzictwa młodym pokoleniom.

Komentarze obsługiwane przez CComment