O Handlowcu w Mławie

Stowarzyszenie „Mława Miasto Zabytkowe” zorganizowało w ostatnią sobotę spotkanie pod nazwą „Dzień Handlowca”. Chodzi oczywiście o słynny w mieście dom handlowy, jako symbolu historii, ale też i charakteru miasta.     

W południe, spod Miejskiego Domu Kultury kilkadziesiąt osób ruszyło na ponad dwugodzinny spacer po śródmieściu, podczas którego można było dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy o mławskiej architekturze. Spacerowicze zajrzeli m.in. do handlowca, obejrzeli secesyjny budynek(były bank) przy ul. Lelewela, kamienicę Zdziarskich i wiele innych miejsc.  Prowadzący „wycieczkę”  Bartłomiej Ponikiewski i Robert Zaborowski, a także Joanna Piotrowska przypomnieli historię wybranych obiektów. Takie kompendium wiedzy o architekturze miasta zawiera także rozdawana uczestnikom spaceru okolicznościowa publikacja „Przewodnik po XX -wiecznej architekturze Mławy”.  

W serii prelekcji, które po południu odbyły się w sali konferencyjnej Miejskiego Domu Kultury wystąpili: Robert Zaborowski (Mława miasto handlarzy), Joanna Piotrowska (Powszechny Dom Towarowy „Dukat” w Olsztynie – historia zmian w zespole architektonicznym) i Marcin Semeniuk (działania związane z ochroną dawnego Państwowego Domu Towarowego w Lublinie).

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl