ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Strzegowo. Kawasaki uderzyło w auto

Fot. KPP Mława

W sobotę, po południu, w Strzegowie, doszło do wypadku z udziałem motocyklisty. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, jadąca volkswagenem mławianka nie udzieliła kierującemu kawasaki pierwszeństwa przejazdu. 

Kierująca volkswagenem 23-letnia mieszkanka Mławy, jadąc ul. Targową w Strzegowie, na skrzyżowaniu  nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motocykliście. Kierujący motocyklem kawasaki, 37-letni mieszkaniec pow. mławskiego, uderzył w bok samochodu. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Mławie. Kierującej volkswagenem kobiecie oraz czwórce pasażerów tego pojazdu nic się nie stało.  Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Interweniujący policjanci ruchu drogowego zatrzymali mławiance uprawnienia do kierowania. 

Policja apeluje o ostrożność – nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii. Pamiętajmy, że sezon motocyklowy trwa. Motocyklista w momencie zderzenia z innym pojazdem bądź inną przeszkodą,  narażony jest na większe niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Oprócz kasku i odpowiedniego kombinezonu ochronnego, nie ma żadnych zabezpieczeń. Pamiętajmy, dla każdego jest miejsce na drodze, ale ostrożność i rozsądek to podstawa.

Komentarze obsługiwane przez CComment