ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Doktor Witold Achciński zwolniony

Witold Achciński (z lewej)

Doktor Witold Achciński, koordynator oddziału położniczo-ginekologicznego w płońskim szpitalu, został zwolniony ze swego stanowiska.


Zgodnie z umową i warunkami zatrudnienia odchodzę za wypowiedzeniem z końcem lutego - mówi nam lekarz. - Ja i dyrekcja rozmijamy się w zapatrywaniu na to, jak ma wyglądać oddział ginekologiczny. Dyrekcja ma takie prawo, każdy ma prawo budować według swojej idei. Ja chcę rozwijać oddział, dyrekcja ma inne plany.
Choć w świetle słów doktora sytuacja wydaje się zupełnie prozaiczna, to nie da się ukryć, że relacja ordynatora i dyrekcji była w ostatnim czasie dość trudna. Podczas ostatniej sesji rady powiatu jeden z radnych poinformował, że do starostwa wpłynęło pismo od lekarzy z oddziału ginekologiczno-położniczego, w którym skarżyli się oni m.in. na mobbing, zastraszanie redukcją personelu, czy pomysły dyrekcji na zmniejszenie oddziału patologii ciąży. Dyrektor SPZZOZ Liliana Kraśniewska stwierdziła podczas obrad, że pismo to jest dla niej szokiem, dodając jednocześnie, że sama nagminnie dostaje podobne pisma od ordynatora i nie wie czemu ma to służyć.
Dyrektor szpitala odmówiła nam komentarza w tej sprawie.

Komentarze obsługiwane przez CComment