ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Kradli iglaki. Ojciec i syn zatrzymani

zdjęcie ilustracyjne

W miniona sobotę (25 marca) płońska policja zatrzymała podczas próby ucieczki dwóch mężczyzn, 56-letniego ojca i 32-letniego syna, którzy kradli ozdobne drzewka z plantacji na terenie gminy Załuski.

- Właścicielka przejeżdżając obok swojego pola, na którym posadzone są iglaki, zauważyła nieznany jej samochód i dwóch mężczyzn. Jeden z nich siedział w pojeździe, natomiast drugi wyrywał drzewka z korzeniami i wkładał na tylne siedzenie samochodu. Spłoszeni przez kobietę, odjechali. Wezwani na miejsce policjanci w ciągu zaledwie kilkunastu minut namierzyli w Szczytnie pojazd sprawców kradzieży drzewek. Kierowca na widok radiowozu nagle zatrzymał auto, wysiadł z niego i próbował uciekać pieszo, wbiegając na teren pobliskiej posesji. Pasażer uciekał natomiast w przeciwnym kierunku. Obaj szybko zostali zatrzymani. Okazało się, że są to dobrze znani płońskim stróżom prawa ojciec z synem. Od starszego z mężczyzn, kierowcy pojazdu, funkcjonariusze wyczuli alkohol. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami - przekazała kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.
Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a auto zostało odholowane na strzeżony parking. Policja ustaliła, że zatrzymani odpowiadają za kradzież ponad 50 świerków z terenu plantacji od jesieni 2022 r. Grozi im teraz do 5 lat więzienia, a starszy z mężczyzn odpowie dodatkowo za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień.

Komentarze obsługiwane przez CComment