ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Uśmiech dla dziecka

Fot. Muzeum Historyczne w Przasnyszu

Na spotkanie zorganizowane z okazji Dnia Dziecka z dr. Markiem Michalakiem, byłym Rzecznikiem Praw Dziecka (2008-2018) zaprosiło młodych Przasnyszan Muzeum Historyczne.

Marek Michalak jest pedagogiem specjalnym, kanclerzem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, przewodniczącym Międzynarodowego Stowarzyszenia Janusza Korczaka. Jest najmłodszym Kawalerem Orderu Uśmiechu. Dyskusja toczyła się wokół praw dziecka i ich znaczeniu. Wokół tego, co wolno, a czego nie. 

Rozmawiano o asertywności. Gość przywołał postać Janusza Korczaka, oddanego dzieciom i walczącego o jego prawa. Wspomniał o roli nagrody - Orderu Uśmiechu. „Order Uśmiechu to pierwsza realizacja testamentu wielkiego Janusza Korczaka, który apelował o podmiotowe traktowanie dzieci” - to jeden z jego cytatów. W spotkaniu uczestniczyła młodzież trzech przasnyskich szkół podstawowych. Po spotkaniu można było nabyć książki autorstwa Marka Michalaka, m.in. „Opowieści o tym, co w życiu ważne”, „Opowieści o tym, co daje moc” i „Opowieści o prawach dziecka”.

Komentarze obsługiwane przez CComment