ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Nie zatrzymał się przed znakiem STOP. O krok od tragedii

fot. KPP w Pułtusku

W sobotę, po godzinie 8.00 na skrzyżowaniu w Starym Bulkowie (gm. Winnica) doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, które spowodował 46-latek.

- Jadąc samochodem m-ki Łada Samara zbagatelizował znak STOP i wymusił pierwszeństwo przejazdu prawidłowo jadącemu kierowcy Renault, w wyniku czego doszło do bocznego zderzenia obu aut – przekazała kom. Milena Kopczyńska.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Podróżująca wraz z kierowcą Łady 44-letnia pasażerka, z obrażeniami ciała została przetransportowana lotniczym pogotowiem ratunkowym do warszawskiego szpitala.

Policjanci przypominają, że kiedy dojeżdżamy do skrzyżowania oznaczonego znakiem „STOP”, zatrzymanie powinno nastąpić w miejscu, gdzie jest namalowana linia bezwzględnego zatrzymania, P-12 lub tuż przed tą linią. 

- Apelujemy do kierujących o koncentrację i wzmożoną uwagę w trakcie jazdy. Planujmy każdy manewr z odpowiednim wyprzedzeniem oraz poprzedzajmy go szczególną obserwacją sytuacji na jezdni oraz oznakowania – mówią funkcjonariusze.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment