ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Stulatka z Płocochowa

Fot. Urząd Miejski w Pułtusku

Jubileusz stulecia urodzin, w gronie rodziny i gości, świętowała Krystyna Jaskulska z powiatu pułtuskiego, obecnie mieszkanka Płocochowa k. Pułtuska.

Urodziła się w miejscowości Górki Witowice, w gminie Winnica. Obecnie mieszka, otoczona opieką rodziny, w Płocochowie. Wychowała troje dzieci - córkę i dwóch synów, doczekała się wnuków i prawnuków.

List gratulacyjny od premiera RP Mateusza Morawieckiego oraz życzenia i kwiaty od wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła przekazała stulatce Anna Żebrowska, kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie. Zauważyła, że pani Krystyna jest "osobą bardzo pogodną, komunikatywną i serdeczną" oraz "cieszy się dobrą kondycją i zdrowiem".

- Jest dla nas zaszczytem, że mieszkanką gminy Pułtusk jest osoba szlachetna, która swoim wysiłkiem, poświęceniem i pracą od lat zapisuje karty historii naszej małej ojczyzny, a dziś, ciesząc się zasłużonym szacunkiem, wspiera młodsze pokolenia doświadczeniem i radą - zaznaczył burmistrz Pułtuska Wojciech Gregorczyk, który w imieniu własnym i samorządu gminy Pułtusk życzył jubilatce wszelkiej pomyślności i zdrowia oraz wręczył kwiaty i symboliczny upominek.

stulatka-z-plocochowa-1

Fot. Urząd Miejski w Pułtusku

- Życie pani Krystyny to skarbnica wielu niezwykłych doświadczeń. Jubilatka była świadkiem epokowych wydarzeń i przemian zachodzących na przestrzeni całego stulecia - powiedziała Bogumiła Przybyłowska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Pułtusku. 

Gratulacje oraz życzenia: "zdrowia, pomyślności, wytrwałości oraz samych spokojnych dni w otoczeniu pełnym troski i miłości najbliższych" złożyła w imieniu swoim i mieszkańców Małgorzata Kozłowska, sołtys wsi Płocochowo.

Krystynie Jaskulskiej podczas urodzin towarzyszyła również najbliższa rodzina.

Więcej w TC nr 11 z 14.03. 

Komentarze obsługiwane przez CComment