Szpital: tłumnie na otwarciu Bloku B

W środę 10 sierpnia w Szpitalu Powiatowym Gajda-Med w Pułtusku, ul. T. Kwiatkowskiego 19 odbyło się uroczyste otwarcie nowo wyremontowanego bloku B, w którym znajdować się będzie oddział rehabilitacji i 4 oddziały szpitalne, czyli dodatkowe 144 łóżka. Dzięki realizacji tej inwestycji Szpital Powiatowy Gajda- Med staje się jednym z największych i najnowocześniejszych szpitali powiatowych w Polsce, liczącym łącznie ponad 300 łóżek.


W imieniu Zarządu Szpitala Powiatowego Gajda-Med w Pułtusku gości przywitał i historię tej placówki przedstawił prezes zarządu – profesor Robert Gajda.

nj5a2234-copy

Uroczystości towarzyszyła bardzo duża frekwencja. Do tego stopnia, że trzeba było dostawić krzeseł! 

nj5a2257-copy
Zadania własne powiatu z zakresu ochrony i promocji zdrowia w powiecie pułtuskim wykonuje Szpital Powiatowy Gajda – Med sp. z o.o. na mocy uchwały Rady Powiatu w Pułtusku z dnia 6 marca 2015r. w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia o współpracy w zakresie ochrony i promocji zdrowia oraz na zawiązanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

nj5a2297-copy
Porozumienie, o którym mowa zostało zawarte pomiędzy Szpitalem Powiatowym w Pułtusku sp. z o.o., a Robertem Gajdą prowadzącym wówczas działalność gospodarczą pod firmą Centrum Medyczne Gajda-Med. Od 1 sierpnia 2015 r. Szpital Powiatowy Gajda - Med sp. z o.o. przejął zadania związane z wykonywaniem działalności leczniczej w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych dotychczas wykonywane przez Szpital Powiatowy w Pułtusku Sp. z o.o., który utracił płynność finansową, zadłużał się z miesiąca na miesiąc i stał się niewypłacalny.

nj5a2438-copy
W okresie od 2015 roku do dziś trzykrotnie zostały zwiększone kontrakty z NFZ, uruchomione nowe oddziały: ZOL, oddział geriatryczny, a w okresie pandemii olbrzymi oddział covidowy. Aktualnie Szpital Gajda - Med w Pułtusku dysponuje dwoma wysokiej klasy tomografami komputerowymi, rezonansem magnetycznym, najwyższej klasy ultrasonografami i innym topowym sprzętem medycznym.

nj5a2452-copy

Relacja z otwarcia Bloku B w najbliższym wydaniu TC. 

nj5a2614-copy

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl