ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Matsogi walczyło u siebie. Mistrzostwa Polski juniorów i młodzieżowców w taekwon-do ITF

W sobotę 8 czerwca w miejskiej hali sportowej odbyły się mistrzostwa Polski juniorów (16-18 lat) oraz młodzieżowców (19-22 lata) w taekwon-do ITF. W zawodach wzięli udział młodzi sportowcy z Ciechanowa, którzy dzielnie walczyli o medale mistrzostw.

Nad Łydynię przyjechali czołowi zawodnicy tych grup wiekowych z całej Polski. Stawką były tytułu oraz medale zawodów rangi mistrzowskiej. Zawodnicy rywalizowali na matach w trzech konkurencjach: układach formalnych, walkach indywidualnych oraz technikach specjalnych. 

- Najlepiej  z zawodników Matsogi Ciechanów czyli klubu organizującego Mistrzostwa  zaprezentowali się Karolina Królikowska oraz Dominik Szwąder, którzy zdobyli w sumie trzy brązowe medale - informuje Michał Korzybski, trener i zarazem prezes klubu Matsogi.

Karolina zdobyła dwa brązowe medale w konkurencjach układów formalnych II dan oraz walk indywidualnych do 60 kg. Natomiast Dominik wywalczył brązowy medal w swojej koronnej konkurencji technik specjalnych, gdzie startowało aż 47 zawodników. To pierwszy taki sukces tego młodego utalentowanego zawodnika trenującego na co dzień pod okiem trenera Michał Korzybskiego.

W ciechanowskich zawodach wzięły udział również Aleksandra Głowa, Amelia Kopiec, Natalia Kłobuszewska oraz Wiktoria Jakubowska. Każdej z nich udało się wygrać poszczególne walki, ale ostatecznie nie zdołały przedrzeć się do strefy medalowej.

W klasyfikacji generalnej klubów (juniorów) zwyciężył MKST Mińsk Mazowiecki przed KS Dragon Janów (najlepszy wśród młodzieżowców) i UKS Taekwon-do Świętochłowice. 

Wszyscy zwycięzcy otrzymali puchary, okazjonalne medale i dyplomy za miejsca 1-3. W każdej klasyfikacji klubowej wręczono puchary za miejsca jeden-trzy. 
Organizatorem zawodów był klub LKS Matsogi Ciechanów przy wsparciu  Polskiego Związku Taekwon-do oraz MOSiR w Ciechanowie.
Honorowym patronatem imprezę objęli prezydent Ciechanowa oraz oraz starosta naszego powiatu. 

Komentarze obsługiwane przez CComment