Mistrzostwa Mazowsza w lekkiej atletyce w Ciechanowie [zdjęcia]

W sobotę na stadionie miejskim w Ciechanowie odbyły się lekkoatletyczne Mistrzostwa Mazowsza Młodzików. W konkurencjach biegowych i technicznych (skok w dal, wzwyż, pchnięcie kulą, rzut dyskiem i oszczepem) wzięło udział pond 200 zawodników w wieku 14 i 15 lat. Na bieżniach i rozbiegach rywalizowali zawodnicy lokalnych klubów: MKS Bank BS Płońsk, MKS Pułtusk, Mazovii Proactiv, Zawkrze Mława czy Gimnazjon Płońsk.

W ponad 400 startach zawodnicy walczyli o jak najlepsze rezultaty, pozycje, rankingi i poprawienie życiówek. Aż 9 medali wywalczyli reprezentanci płońskiego klubu MKS Bank BS. Dwa złote krążki, w rzucie dyskiem oraz pchnięciu kulą, wywalczył Oleg Bąkowski. Podopieczny Zbigniewa Wiśniewskiego rzucił dyskiem na odległość 39.16, a kulę pchnął na 11.79.

W chodzie sportowym srebrne medale wywalczyli Nikola Szmytkowska (3 km) i Seweryn Górnicki (5 km; startowało dwóch zawodników). Nikola dorzuciła jeszcze brązowy medal w pchnięciu kulą. Z kolei w biegach przez płotki, na 300 m i 110 m, na drugim stopniu podium finiszował Dawid Chojnacki. Trzecie miejsce, również w kat. 16-latków, w biegu na 300 m zajął Jacek Czyż.

W biegu na 300 m przez płotki dziewcząt rywalizowała Lena Zaborowska z Mazovii. Z wynikiem 49.87 ciechanowianka zajęła drugie miejsce. W konkursie skoku wzwyż nieźle radziły sobie lekkoatletki MKS Pułtusk. Renata Glinka i Sandra Włodarczyk zaliczyły po 135 cm i zajęły odpowiednio 2. i 3. miejsce.

Jeszcze lepiej wypadł Patryk Łasiński, który zdeklasował rywali w skoku wzwyż. Zawodnik MKS Pułtusk w swojej najlepszej próbie skoczył 175 cm. Piąte miejsce w tej konkurencji, startując poza konkursem (Janek jest o dwa lata młodszy od pozostałych rywali), zajął Jan Adamski z UKS Gimnazjon Płońsk.