Piłka nożna. 5 liga wróciła do gry

Kibice z Ciechanowa nie wejdą na stadion przy ul. Konwiktorskiej

W sobotę, 18 marca rozgrywki ligowe wznowili piłkarze Decathlon V ligi. Runda wiosenna zapowiada się niezwykle ciekawie - zarówno na dole, jak i w czołówce tabeli. Murowanym faworytem do awansu jest warszawski KTS Weszło. O drugie miejsce premiowane awansem do 4 ligi powalczy kilka zespołów, w tym MKS Ciechanów.

W sobotniej kolejce doszło do lokalnej rywalizacji. W Płońsku miejscowa PAF zremisowała z Nadnarwianką 1:1. Obie bramki padły w ostatnich minutach meczu. Najpierw, w 89. minucie prowadzenie dla miejscowych uzyskał Adam Wasilczenko. Wydawało się, że 3 pkt zostaną nad Płonką. Szaleńcze ataki gości przyniosły oczekiwany przez nich finał. Już w doliczonym czasie bramkę na wagę remisu zdobył Tomasz Bobowski.

W imponującym stylu rundę wiosenną rozpoczęli piłkarze Żbika Nasielsk, którzy na własnym boisku rozbili Huragan 4:1. Gospodarze wszystkie cztery bramki zdobyli w pierwszych 45 minutach. Ich autorami byli: Kamil Stańczak, Mikołaj Adamski, Mateusz Bramowicz oraz Marek Osiński.

Mecz rezerw Polonii Warszawa z MKS-em Ciechanów zaplanowano na niedzielę, 19 marca. Przy ulicy Konwiktorskiej w Warszawie zmierzą się ligowy sąsiedzi. Oba zespoły mają po 24 pkt i zajmują odpowiednio 4. i 5. miejsca w tabeli. W sierpniu ub.r. w Ciechanowie "czarne koszule" wygrały 4:1.

Niestety, w środku ubiegłego tygodnia klub z Warszawy poinformował, że spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności.

16.kolejka: Unia Warszawa - Skra Drobin 2:0, PAF Płońsk - Nadnarwianka Pułtusk 1:1, Wkra Żuromin - Amator Maszewo 0:2, Żbik Nasielsk - Huragan Wołomin 4:1, KTS Weszło Warszawa - Drukarz Warszawa 3:0, Makowianka Maków Maz. - Sokół Serock 3:3