Będzie basen w Żurominie! Ogromne dofinansowanie dla powiatu

Starostwo Powiatowe w Żurominie dąży do wybudowania krytej pływalni przy LO im. Marii Dąbrowskiej. Wiadomo już, że pływalnia powstanie. Powiat otrzymał na ten cel 15 mln zł dofinansowania.

W poniedziałek (30 maja br.) Kancelaria Prezesa Rady Ministrów opublikowała wyniki drugiego naboru wniosków do Rządowego Funduszu Inwestycyjnego "Polski Ład". Na liście wniosków, które otrzymają dofinansowanie znalazł się także ten złożony przez starostwo. Na budowę krytej pływalni samorząd ten otrzymał promesę na dotację w wysokości 15 mln zł. Wiadomość ta wywołała euforię wśród władz powiatu.

Jak poinformował nas Jerzy Rzymowski, kwota budowy krytej pływalni to, w chwili obecnej, około 24 mln zł. Starosta zapewnił, że samorząd stara się o sfinansowanie tej inwestycji z kilku źródeł. Należy także pamiętać, iż starostwo otrzymało już 2,8 mln zł na ten cel w darowiźnie od firmy Polenergia. Wygląda na to, że mieszkańcy Żuromina w końcu doczekają się basenu w swoim mieście. 

W ramach naboru do "Polskiego Ładu" zostały zaakceptowane wnioski wszystkich gmin w powiecie żuromińskim. Szerzej na ten temat niebawem w "TC". 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl