Lubowidz . Skargi do wojewody i kuratorium

Unieważnienie konkursu na dyrektora Zespołu Szkół w Lubowidzu, przez zastępcę burmistrza, tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego nadal wzbudza spore emocje wśród mieszkańców miasta. Nauczycielka, która go wygrała i przedstawiciele rodziców złożyli skargi do wojewody i kuratorium.

Komisja konkursowa wybrała na nową szefową ZS Beatę Borowską.

- Nie jest dla mnie zupełnie zrozumiałe, dlaczego prawidłowo przeprowadzony konkurs, zgodnie z procedurami, został nagle unieważniony. Wystąpiłam do wojewody, aby w trybie postępowania nadzorczego sprawdził zarządzenie zastępcy burmistrza o anulowaniu tegoż konkursu – mówi niedoszła dyrektorka.

Także do wojewody, skargę złożyli rodzice uczniów tej placówki oświatowej. Zwracają się do niego z prośbą o interwencję i uważają, że taka decyzja zastępcy burmistrza miasta i gminy jest bezpodstawna i stanowi przejaw dalekiej od demokratycznych standardów arogancji władzy, ignorancji prawa, a także interesów społeczności szkolnej.

- Wybrana w konkursie Beata Borowska swoimi kompetencjami, profesjonalizmem i doświadczeniem stwarzała szansę na poprawienie zarządzania szkołą i podniesienie poziomu nauczania. To jednak nie były dostatecznie ważne kryteria dla władzy, skoro bardzo szybko anulowano konkurs – dodaje Beata Kruszewska, reprezentantka grupy rodziców, autorów skargi.

Prośbę o interwencję rodzice skierowali także do delegatury kuratorium w Ciechanowie.

Więcej w papierowym wydaniu TC z 20 września.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl