ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Pół wieku Zespołu Szkół w Zielonej

fot. Starostwo Powiatowe w Żurominie

Niegdyś szkoła rolnicza, dziś placówka edukująca uczniów w wielu kierunkach specjalistycznych. Zespół Szkół im. Batalionów Chłopskich w Zielonej obchodził okrągły jubileusz istnienia.

 ZS w Zielonej jest jedną z czterech szkół średnich na terenie powiatu żuromińskiego. Początkowo w szkole kształcono przyszłych rolników i obecnie również z tego słynie placówka, choć wiele się zmieniło. Po pół wieku istnienia szkoła bardzo się rozwinęła. Korzysta z unijnych programów dedykowanych szkołom średnim i oferuje kształcenie na interesujących kierunkach: technik rolnik, technik logistyk, technik ekonomik i, ostatnio bardzo popularny, technik weterynarii.

W piątek (8 września br.) odbyły się uroczystości związane z obchodami 50-lecia placówki. Najpierw uczniowie, nauczyciele, absolwenci i zaproszeni goście wzięli udział w mszy w kościele św. Marcina w Zielonej, a następnie, na przyszkolnym boisku odbyły się oficjalne uroczystości.

Na obchody jubileuszu przybyli oficjele, m.in. marszałek Adam Struzik oraz starosta żuromiński Jerzy Rzymowski. Gości powitał wieloletni dyrektor ZS Czarek Ossowski.

Przez lata istnienia placówka wychowała i wykształciła setki uczniów, spośród których wielu odniosło zawodowe sukcesy. Uroczystość była okazją do wspomnienia historii szkoły, natomiast dla absolwentów – okazją do spotkania po latach.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment