Siatkarskie zmagania w Żurominie

Do stolicy powiatu zjechały się dziewczęce drużyny siatkarskie z różnych regionów Polski, aby walczyć o puchar Małgorzaty Glinki.

W sobotę (20 maja br.) na hali sportowej w Żurominie odbył się Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt o Puchar Małgorzaty Glinki pod honorowym patronatem starosty żuromińskiego.

Turniej rozgrywany był w 2 kategoriach "2" oraz "3" a udział w nich wzięło blisko 150 dziewcząt z całej Polski. W kategorii dwójek wystartowało 20 zespołów, a w trójkach 16 zespołów.

Nasz klub reprezentowało 5 zespołów w dwójkach oraz 2 zespoły w trójkach. Niestety siatkarki UKS Victoria Lubowidz nie zaliczą tego turnieju do najbardziej szczęśliwych. Lubowidz 1 zajął 9 miejsce w kategorii dwójek, w trójkach lepiej wypadły dziewczęta z Lubowidz 2 zajmując 4 miejsce.

Na uroczystość zakończenia przybył starosta żuromiński Jerzy Rzymowski, który podsumował turniej, wręczył pamiątkowe puchary najlepszym drużynom, a zawodniczkom UKS Victoria Lubowidz specjalne podziękowania za godne reprezentowanie powiatu.

W kategorii "dwójek" podium wywalczyły dziewczęta z UKS Wilki Chwaszczyno, zaś drugie miejsce zajęły UKS Czwórka Giżycko. Trzecie miejsce zajęła drużyna Perły Złotokos.

Natomiast w kategorii "trójki" najlepsze okazały się dziewczęta z Dębiny Nieporęt 1. Drugą lokatę zdobyły zawodniczki MOS Wola Warszawa 2, zaś trzecią MOS Warszawa 1.

Impreza odbyła się dzięki wsparciu Fundacji Małgorzaty Glinki, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Miasta i Gminy Lubowidz oraz Starostwa Powiatowego w Żurominie.