Ugodził nożem 24-latka

26-letni mieszkaniec Żuromina ranił nożem dwa lata młodszego mężczyznę. Ofiara jego ataku trafiła na salę operacyjną, on sam do aresztu. Odpowie za usiłowanie zabójstwa.

Odpowie za usiłowanie zabójstwa. Do zdarzenia doszło w parku miejskim w Żurominie w jeden z sierpniowych weekendów.

Z relacji świadków, kilkuosobowej grupy młodzieży, wynika, że między mężczyznami, 26-latkiem i 24-latkiem, wywiązała się sprzeczka. Starszy z mężczyzn ugodził młodszego nożem w brzuch. Ofierze ataku z pomocą przyszli przebywający w parku młodzi ludzie, próbowali zatamować krew, wezwali karetkę i policję. Pokrzywdzony przewieziony został karetką do szpitala w Żurominie, gdzie trafił na salę operacyjną.

- W chwili zatrzymania mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu, został osadzony w policyjnym areszcie. Zgromadzony przez policjantów pracujących pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żurominie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 26-latkowi zarzutu usiłowania zabójstwa, za co grozi od 8 do 15 lat pozbawienia wolności – poinformował w drugiej połowie sierpnia asp. Tomasz Łopiński. oficer prasowy żuromińskiej policji.

Wobec 26-letniego mężczyzny sąd, na wniosek prokuratora, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Całość i inne informacje TC nr 36 z 6.09. 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl