Ukradła mi nogi!

Wioletta W. z Łążka w gm. Kuczbork (pow. żuromiński) stała się negatywną bohaterką reportażu w programie „Interwencja” Polsatu. Niedługo po wizycie dziennikarzy niepełnosprawny mąż kobiety popełnił samobójstwo.

Reportaż „Interwencji” wstrząsnął mieszkańcami regionu. Do redaktorów zgłosił się chorujący na zanik mięśni Jakub Jagiełło z Głogowa na Dolnym Śląsku. Opowiedział im historię o tym, jak sprzedawał elektryczny wózek inwalidzki, jednak nigdy nie otrzymał za niego pieniędzy. Jak tłumaczył bohater reportażu, nowy wózek okazał się dla niego za wysoki, dlatego postanowił go sprzedać. W maju 2018 roku wystawił urządzenie na internetowym portalu sprzedażowym za cenę 20 tys. zł. Wówczas odezwała się do niego Wioletta W., która wynegocjowała cenę17 tys. zł i wybrała się z mężem na Dolny Śląsk. Po przetestowaniu wózka przez jej męża, po podpisaniu umowy sprzedaży z Jakubem Jagiełło, kobieta spakowała urządzenie do porsche cayenne (co niejednokrotnie podkreślane jest w reportażu) i poinformowała sprzedawcę, iż nie ma przy sobie takiej ilości pieniędzy, dlatego zobowiązała się do zrobienia przelewu. Pieniądze za wózek nigdy nie dotarły do niepełnosprawnego mieszkańca Głogowa.

„Ciągle mnie zbywała, że ma hodowlę świń, że wysłała świnie do USA, że czeka na pieniądze, od listopada definitywnie urwał się kontakt” – skarżył się w programie pokrzywdzony mężczyzna. Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Głogowie, gdzie zapadł wyrok nakazujący kobiecie spłatę 17 tys. zł oraz wymierzający karę w postaci 20 godzin prac społecznych. Wniosła do Sądu Rejonowego w Mławie o zamianę prac społecznych na potrącenie z wynagrodzenia, jednak Wioletta W. ani razu nie wpłaciła żadnej sumy. Teraz grozi jej więzienie.

Dowiedzieliśmy się, że już po nagraniu reportażu (jeszcze przed jego emisją) mąż Wioletty W. popełnił samobójstwo. O tej tragicznej historii piszemy na stronie 9 aktualnego wydania "TC".

*** Po przeczytaniu naszego artykułu skontaktował się z nami Krzysztof Czachorowski z Żuromina, który poinformował nas o bezpłatnym przekazaniu (za jego pośrednictwem) przez panią Wiolettę W. jednego z wózków elektrycznych po mężu dla niepełnosprawnego mieszkańca stolicy powiatu - Tomasza Marońskiego. 

Jakub Jagiełło poprosił o pomoc w odzyskaniu pieniędzy dziennikarzy Polsatu. Fot. Program „Interwencja” Polsat, reportaż „Oszustka z Porsche Cayenne. Zabrała wózek dla niepełnosprawnych!”

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl