Wideochirurgia w Żurominie

Do żuromińskiego szpitala trafił właśnie kolejny nowoczesny sprzęt. Tym razem placówka zainwestowała w zestaw do wideochirurgii, czyli zaawansowane urządzenie medyczne usprawniające pracę chirurgów.

Jak poinformował nas dyrektor SPZZOZ w Żurominie, dr n. o zdr. Zbigniew Białczak, zestaw pozwala na przeprowadzenie zabiegów chirurgicznych, laparoskopowych, ortopedycznych, artroskopowych oraz ginekologicznych. Sprzęt jest najnowszej technologii, z wysokiej jakości obrazem oraz specjalistycznymi trybami obrazowania.

W skład zestawu do wideochirurgii wchodzi tor wizyjny laparoskopowo-artroskopowy wraz ze stołem do operacji ogólnochirurgicznych. Nowy stół operacyjny posiada wiele możliwości rozbudowy, co w przyszłości pozwoli na przeprowadzanie jeszcze bardziej zaawansowanych operacji (choćby w zakresie chirurgii onkologicznej), wpłynie na komfort pacjenta i skuteczność zespołu operującego.

Sprzęt firmy Karl Storz trafił na żuromiński blok operacyjny 27 sierpnia br. Koszt zakupu zestawu to 619.754,05 zł , z czego 200 tys. zł to środki pochodzące z dofinansowania Starostwa Powiatowego w Żurominie, zaś pozostałą kwotę (419.754,05 zł) szpital pokrył z własnych środków.Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl