Wyskoczył SUV-em na mostku i wbił się w osobówkę

Jadący SUV-em marki vw od strony Zaborza do Krzeczanowa (gm. Siemiątkowo) mężczyzna stanowczo przekroczył dozwoloną prędkość. Samochód wybiło na przepuście, kierowca stracił nad nim panowanie i uderzył w oczekującego na wyjazd z drogi podporządkowanej kierowcę forda. Sprawca kolizji spożywał wcześniej alkohol. 

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (5 marca br.).

- Na miejscu ustalono, że mimo groźnie wyglądającej sytuacji na szczęście żaden z uczestników nie doznał poważnych obrażeń ciała. W trakcie wyjaśniania okoliczności związanych ze zdarzeniem okazało się, że sprawcą jest obcokrajowiec przebywający tymczasowo na terytorium naszego kraju. Sprawca kolizji był pod wpływem alkoholu - informuje Tomasz Łopiński, oficer prasowy KPP w Żurominie.

Jak ustalili policjanci, kierujący fordem zatrzymał się na skrzyżowaniu, aby ustąpić pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu z prawej strony, z dużą prędkością, kierowcy samochodu vw. W pewnym momencie, na wysokości mostka, kierujący VW stracił kontrolę nad kierowanym samochodem, przejechał na przeciwny pas drogi i uderzył w pojazd forda, którym podróżował mieszkaniec Krzeczanowa. 

Obywatel Ukrainy miał 0,25 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a więc, zgodnie z normami prawnymi, był w stanie po spożyciu alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu. Za jazdę po spożyciu alkoholu i spowodowanie kolizji odpowie przed sądem. 

 

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl