Złodziej rowerów zatrzymany. Wcześniej okradł 83-letniego seniora

Mieszkańcom Żuromina zaczęły znikać rowery. Policjanci szybko namierzyli sprawcę kradzieży, który już wcześniej "zasłynął" z podobnej działalności. Złodziejowi grozi 5 lat pozbawienia wolności. 

W piątek (22 lipca br.) po południu mieszkaniec Żuromina poinformował policję o kradzieży jego roweru, do której miało dojść tego samego dnia w rejonie bloków na ul. Szkolnej. Jednak, jak informują mundurowi, pokrzywdzony stosownego zawiadomienia nie chciał złożyć.

Następnego dnia przed południem do policjantów zgłosił się kolejny mężczyzna informując o kradzieży jego roweru. Tym razem rower zniknął z klatki schodowej bloku przy ul. Targowej. 

- Zgłaszający wartość roweru wycenił na 700 złotych. Jednak to nie wartość roweru wprawiała 83-letniego żurominianina w zakłopotanie. Starszy mężczyzna powiedział policjantom, że jest osobą schorowaną, posiadającą duże trudności z poruszaniem się, a rower był jego podporą i jedynym środkiem transportu w codziennych zakupach - informuje Tomasz Łopiński, oficer prasowy KPP w Żurominie. 

W poniedziałek rano żuromińscy kryminalni ustalili tożsamość prawdopodobnego sprawcy kradzieży, co skutkowało zatrzymaniem 37-letniego żurominianina, znanego policji z podobnych konfliktów z prawem.

- Mężczyzna przyznał się do kradzieży obu jednośladów. Wskazał miejsce ukrycia drugiego roweru. Jak wyjaśnił podczas przesłuchania, pierwszy rower ukradł w piątek około południa i chwilę później sprzedał za kwotę 80 złotych nieznanej mu osobie. Kilka godzin później z klatki schodowej jednego z bloków przy ul. Targowej ukradł drugi rower, który schował w krzakach na obrzeżach Żuromina. Rower udało się odzyskać i jeszcze w poniedziałek zwrócić prawowitemu właścicielowi. 83-letni mężczyzna nie krył zaskoczenia i radości z odzyskania roweru. Odbierając jednoślad powiedział, że w sobotę, po zgłoszeniu sprawy na policję, rozglądał się za nowym rowerem, nie spodziewając się tak szybkiej reakcji na jego zgłoszenie - relacjonuje rzecznik żuromińskiej policji.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży rowerów, za co będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina, że aby ustrzec się przed kradzieżą roweru, należy pamiętać o kilku zasadach:

  • nie pozostawiajmy niezabezpieczonych i gotowych do jazdy rowerów w miejscach publicznych przed sklepem, na ulicy, przed wejściem do budynku,
  • nie pozostawiajmy niezabezpieczonych rowerów na klatkach schodowych, nawet jeśli wejście na klatkę schodową zabezpieczone jest domofonem,
  • zabezpieczenia zakładajmy możliwie jak najciaśniej, mocując je do ramy lub stałego elementu roweru,
  • warto oznakować rower, co ułatwia późniejszą jego identyfikację w przypadku odnalezienia,
  • warto zachować kartę gwarancyjną i sfotografować swój rower, pisać numer fabryczny.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl