29 czerwca: konsultacje obwodnicy Ciechanowa

Mieszkańcy mogą zgłaszać do GDDKiA swoje uwagi dotyczące proponowanych wariantów przebiegu obwodnicy Ciechanowa wzdłuż drogi krajowej nr 60. Opublikowano trzy graficzne alternatywne wersje przebiegu drogi, ale władze miasta sprzeciwiają się poprowadzeniu jej przez tereny zamieszkałe i chronione przyrodniczo oraz zachęca do udziału w konsultacjach.  Popierają one jednocześnie poprowadzenie drogi w wariancie poza obszarem administracyjnym Ciechanowa.


29 czerwca o godz. 14.00 w hali sportowej przy ul. Kraszewskiego 8 odbędzie się spotkanie otwarte dla mieszkańców, dotyczące przebiegu przyszłej obwodnicy. 20 czerwca opublikowano trzy wersje przebiegu drogi, które zostaną poddane pod konsultacje społeczne. Ich trasy wyrysowane na mapach można zobaczyć na stronie internetowej: https://obwodnicaciechanowa-dk60.pl/akcja-informacyjna/. Swoją opinię na temat propozycji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad może wyrazić każdy z mieszkańców. Wypełnione i podpisane formularze należy przekazać w terminie do 17 lipca 2022 r. w wersji papierowej na adres S.T.I Polska Sp. z o.o.; ul. Puławska 26A/2, 02-512 Warszawa. Można również wysłać skan wypełnionego i podpisanego dokumentu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Uwagi na formularzach można przesyłać do GDDKiA w nieprzekraczalnym terminie do 17 lipca. We środę 29 czerwca o godz. 14.00 w hali sportowej przy ul. Kraszewskiego 8 w Ciechanowie odbędzie się otwarte spotkanie, w którym udział mogą wziąć wszyscy zainteresowani mieszkańcy, przedsiębiorcy czy przedstawiciele organizacji pozarządowych. Podobne spotkania odbędą się 30 czerwca dla terenu gminy Gołymin-Ośrodek (godz. 10.00, Nasierowo Dolne, świetlica wiejska) oraz gminy Opinogóra Górna (godz. 14.00, Urząd Gminy Opinogóra Górna).
W opiniowanie proponowanych tras obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 60 (tzw. południowej obwodnicy Ciechanowa) aktywnie włączyło się miasto. Ratusz sprzeciwił się przedstawionym jesienią 2021 r. wariantom drogi, z uwagi na to, że przechodziły przez teren zabudowy mieszkaniowej i istotnie wkraczały w obszar Ciechanowa. Ponadto jeden z nich zakładał zniszczenie użytku ekologicznego „Bagry”, a inny przecinał tereny leśne znajdujące się w obrębie ewidencyjnym Krubin.

Studium Techniczno – Ekonomiczno-Środowiskowe z elementami Koncepcji Programowej dla przedsięwzięcia Obwodnica Ciechanowa w ciągu drogi krajowej nr 60 opracowuje firma S.T.I. Polska Sp. z o.o.

Z uwagi na fakt, iż cały czas procedowane są trzy alternatywne warianty drogi, w tym te niekorzystne, miasto zachęca mieszkańców do aktywnego udziału w konsultacjach i spotkaniach organizowanych przez GDDKiA.

Komentarze  

0 #1 Waldemar 2022-06-25 18:18
Nareszcie dobre wieści, obwodnica Ciechanowa w trakcie konsultacji społecznych w dniu 29 czerwca na hali sportowej można będzie zgłaszać swoje uwagi, społeczność gminy ciechanowa koniecznie trzeba przyjść na takie spotkanie i wybrać najlepsze rozwiązanie np.wariant zielony z planowanym rondem w Ujazdowie!!!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl