ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Artur Górski, autor książek o "Masie" (i nie tylko) w MBP

Il, fragm. plakatu MBP w Ciechanowie

Dziennikarz, korespondent wojenny, pisarz, autor książek o "Masie" (Jarosławie Sokołowskim - świadku koronnym, byłym członku mafii pruszkowskiej), będzie gościł w środę, 7 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie (Krzywa Hala, Plac Piłsudskiego 1).

Jego twórczość oscyluje między reportażem literackim, literaturą faktu oraz powieścią kryminalną i sensacyjną. Z wykształcenia historyk, w latach 2011-2013 Artur Górski pełnił funkcję redaktora naczelnego magazynu "Focus.Śledczy". Był jednym z twórców i członkiem kapituły konkursu literackiego Nagroda Wielkiego Kalibru oraz pomysłodawcą jego nazwy. W literaturze debiutował w 1987 r. na łamach miesięcznika "Akcent", gdzie opublikowano fragmenty jego powieści "Słońce podziemnych przejść". W 2012 r. ukazała się jego książka "Świat tajnych służb", będąca literaturą faktu. Wydana wiosną 2014 r. książka "Masa o kobietach polskiej mafii", zapis rozmów z najbardziej znanym polskim świadkiem koronnym Jarosławem Sokołowskim, ps. "Masa" stała się bestsellerem, tak samo jak jej kontynuacja "Masa o pieniądzach polskiej mafii"; obie pozycje zostały nominowane w swojej kategorii do nagrody Bestsellery Empiku 2014.

Spotkanie poprowadzi Anna Matusiak-Rześniowiecka, dziennikarka, pisarka, prezenterka telewizyjna i radiowa, wykładowca akademicki, trenerka wystąpień publicznych.

Wstęp wolny.

Komentarze obsługiwane przez CComment