Autobusowe przejażdżki "Z historią przez powiat”

W ubiegłym roku, wspólnie zrealizowany pomysł przez ciechanowskie starostwo i Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej, przejażdżek „Z historią przez powiat” cieszył się dużym powodzeniem. Tak więc, również i w tym roku, przez cały maj, przez powiat będą jeździły kultowe londyńskie, czerwone autobusy.

Turystyczne szlaki wyznaczone w tym roku będą przebiegać przez ciekawe zakątki powiaty, które związane są z historią i charakterem powiatu. Pierwsza trasa „Z historii walk narodowo – wyzwoleńczych” wiedzie przez Ciechanów, Kąty, Opinogórę, Gołymin-Ośrodek i Osiek górny. Drugi szlak „Sól naszej ziemi – o rolnictwie i rozwoju oświaty rolniczej” prowadzi przez Ciechanów Nużewko, Sokołówek, Kraszewo i Gołotczyznę. Uczestnicy, którzy zdecydują się na wybór trzeciej trasy „Śladami kolejki wąskotorowej” odwiedzą Mierzanowo, Zeńbok, Włosty, Regimin, Lekowo, Niestum i Ciechanów.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a szczególnie szkoły do wzięcia udziału w tym projekcie. Przypomnimy tylko, że w roku ubiegłym wzięło udział przeszło tysiąc osób z terenu powiatu. Spędzamy razem czas, ucząc się historii lokalnej z przewodnikiem, a na zakończenie przejazdu spędzamy czas przy wspólnym ognisku w wyjątkowych okolicznościach przyrody – zachęcają do udziału w przejazdach organizatorzy. Wyjazdy rozpoczną się od 2 maja i będą organizowane codziennie o godz. 9, wyjazd spod PCKiSz, ul. Strażacka 5. Bilety do nabycia w Kasie Kina „Łydynia” od wtorku do niedzieli w godz. 14 – 21.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl