Ciemniej na ulicach. Miasto oszczędza...

Od jutra (15 listopada) w Ciechanowie lampy uliczne będą wyłączane na kilka godzin. W ramach oszczędności ciechanowski ratusz planuje wstrzymać oświetlenie uliczne od godz. 1.30 do godz. 4.30. Już wcześniej urząd miasta poinformował o skróceniu godzin otwarcia krytej pływalni. Zimą nie działać będzie też miejskie lodowisko. Na pętli wyłączone zostało też oświetlenie ścieżek rowerowych.

– Powszechna drożyzna uderza w samorządy. Ograniczenia czuć już nie tylko w portfelach Polaków, ale będą dostrzegalne także na ulicach polskich wsi i miast. Realia kosztowe są takie, że od stycznia 2023 r. czeka nas ponad trzykrotna podwyżka cen energii. Maksymalne ceny energii przyjęte przez rząd oznaczają dla nas w Ciechanowie właśnie taką dużą podwyżkę. Oprócz zwykłych ograniczeń w świeceniu lamp realizujemy również szereg inwestycji, które pozwolą nam ograniczać lawinowo rosnące rachunki. Mowa tu chociażby o zastosowaniu reduktorów mocy, instalacji paneli fotowoltaicznych czy wymianie lamp na energooszczędne ledowe – powiedział prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.
W ustawie z dnia 7 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 r. w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej (art. 37) rząd zobligował samorządy do podejmowania działań w celu zmniejszania całkowitego zużycia energii elektrycznej o 10 proc.

erM

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl