ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Będzie ciepło i burzowo. Ostrzeżenia 1 stopnia dla pięciu powiatów

Zdjęcie ilustracyjne

Według prognoz wtorek w naszym regionie rozpocznie się deszczowo, a opady opuścić nas mają dopiero późnym wieczorem. Polscy Łowcy Burz wydali w systemie Skywarn Polska 1 stopień ostrzeżenia dla części północnego Mazowsza. 

Temperatura w dzień osiągnie w naszym regionie 25 stopni Celsjusza. Jak informują PŁB wieczorem i w nocy do Polski od zachodu wkroczy silny układ wielokomórkowy MCS, który ma się przemieszczać przez kraj, także przez północno-zachodnią część województwa Mazowieckiego (powiaty: płoński, żuromiński, mławski, częściowo ciechanowski oraz przasnyski). Generować ma silne opady deszczu i porywy wiatru do nawet 90 km/h. Lokalnie możliwy będzie też opad gradu.

Ponadto powstawać mogą nieco słabsze, osobne komórki burzowe także w pozostałych powiatach regionu. 

Co ciekawe Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowego Instytutu Badawczego ostrzeżeń na wtorek nie wydał. Natomiast ostrzega przed burzami w środę. Dla północnego Mazowsza na ten dzień IMGW wydał 2 stopień ostrzeżenia.

Warto mieć na uwadze prognozowane zjawiska i odpowiednio zabezpieczyć dobytek, m.in. usunąć przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr. 

Komentarze obsługiwane przez CComment