ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Błażej Torański w MBP w Ciechanowie

Il. organizator

Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowie zaprasza na spotkanie z Błażejem Torańskim, dziennikarzem, pisarzem i publicystą w środę, 20 września do Krzywej Hali (Plac Piłsudskiego 1).

Tematem rozmowy będą: jedyny niemiecki dziecięcy obóz koncentracyjny na terenach Polski oraz kaci polskich dzieci. Przemilczaną wcześniej historię poznajemy z dwóch, wydanych w ostatnich latach, książek Błażeja Torańskiego: „Mały Oświęcim. Dziecięcy obóz w Łodzi” (wspólnie z Jolantą Sowińską-Gogacz, 2020 r.)  i „Kat polskich dzieci. Opowieść o Eugenii Pol” (2022), która jest pierwszą biografią zbrodniarki wojennej z obozu dla dzieci.

Błażej Torański specjalizuje się w literaturze faktu. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów. Pracował m. in. we „Wprost”, „Prawie i Życiu”, „Rzeczpospolitej”. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. W 2017 r. otrzymał nagrodę SDP im. Janusza Kurtyki za publikacje na łamach „Do Rzeczy” i „Odry”. Autor zbioru wywiadów z twórcami o cenzurze „Knebel. Cenzura w PRL-u” (2016), współautor (wraz z Marcinem Jakubem Szymańskim) książki „Fabrykanci. Burzliwe dzieje rodów łódzkich przemysłowców” (2016) oraz bestsellerowych publikacji „Mały Oświęcim” (z Jolantą Sowińską-Gogacz, 2020) i „Kat polskich dzieci. Opowieść o Eugenii Pol” (2022). Tak przedstawia gościa dyrektor Alicja Wodzyńska i Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowie.

Wstęp wolny. 

Komentarze obsługiwane przez CComment